Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe folią grzewczą?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które aktualnie budują swój dom lub wykańczają mieszkanie. To nowoczesne rozwiązanie daje nam możliwość równomiernego rozprowadzenia ciepła. Warto wiedzieć, że ogrzewanie podłogowe folią grzewczą działającą na podczerwień to nowoczesne rozwiązanie, całkowicie bezpieczne i dające nam równomierne rozłożenie ciepła. Warto zainteresować się tym w jaki sposób działa ten rodzaj ogrzewania i jak zamontować go w naszym domu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są rodzaje ogrzewania podłogowego
  • jak działa ogrzewanie podłogowe folią grzewczą - jak można je zainstalować w mieszkaniu lub domu

Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą możemy z powodzeniem stosować w domach jednorodzinnych, w mieszkaniach w bloku czy domkach letniskowych. Z pomocą folii grzewczej możemy doskonale ogrzać nasze miejsce zamieszkania. Folię grzewczą możemy zamontować zarówno w podłodze jak i suficie, a nawet na ścianach budynku. Odpowiedni montaż oraz użytkowanie zapewniają nam całkowite bezpieczeństwo oraz dostęp do równomiernie rozprowadzanego ciepła.

Ogrzewanie podłogowe wodne, ogrzewanie podłogowe elektryczne - rodzaje ogrzewania podłogowego.

W ogrzewaniu podłogowym możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje ogrzewania. Do niedawna najpopularniejszym ogrzewaniem podłogowym było wodne ogrzewanie podłogowe. Od niedawna coraz popularniejszym rodzajem ogrzewania podłogowego jest ogrzewanie elektryczne. Wybór elektrycznego ogrzewania podłogowego jest podyktowany jego energooszczędnością i łatwością montażu. Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest skomplikowana w przypadku najnowocześniejszych produktów. Jakie zatem ogrzewanie podłogowe wybrać? Ostatnio coraz popularniejszy jest montaż ogrzewania podłogowego wykorzystującego folię grzewczą i podczerwień. Warto zainteresować się tą technologią (np. https://senegis.com/ogrzewanie-podlogowe-folia-grzewcza/).

  Umywalka nablatowa do niewielkich łazienek

Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą - jak działa. Poznaj charakterystykę folii dającej ciepło dzięki paście węglowej i podłączeniu przewodów miedzianych do urządzenia działającego na podczerwień.

Po emisji promieni podczerwieni dochodzi do wykształcenia się ciepła, które równomiernie rozchodzi się po domu. Rodzaj materiałów i sposób w jaki emitowane jest ciepło zależy od rodzaju folii od danego producenta. Dzięki zawartości nanocząsteczek żywicy (PTC) umożliwia to całkowitą kontrolę wydobywającego się ciepła. Jeśli urządzenie odnotuje, że w pomieszczeniu jest zbyt ciepło, dostęp ciepła zostanie odcięty. To pozwala na całkowicie bezpieczne użytkowanie folii grzewczej. Ten czujnik sprawia, że emitowanie ciepła jest ograniczone np. w miejscu, gdzie podłoga jest przykryta materiałem (jak dywan). Całościowo sprawia to, że folię grzewcze potrafią zużywać nawet do 30% mniej energii do ogrzania pomieszczenia niż inne urządzenia. To bardzo ważne, jeśli chodzi o to czy nasz system ogrzewania w domu czy domku letniskowym jest systemem energooszczędnym. Folia cieplna jest rozwiązaniem jak najbardziej ekonomicznym oraz energooszczędnym.

Ogrzewanie folią grzewczą - nowoczesne elektryczne ogrzewanie podłogowe. Zalety i bezpieczeństwo w jednym

Warto pamiętać o tym, że dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu i nanocząsteczkom żywicy system ogrzewania poprzez folię grzewczą jest całkowicie bezpieczny i nie stwarza zagrożenia pożaru, tak jak to bywa w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych. Ponadto folia grzewcza jest uniwersalnym rozwiązaniem - doskonale ogrzeje zarówno pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku, jak i na ostatniej kondygnacji. Równomiernie rozprowadza ciepło i nie sprawia wrażenia, że nie daje rady ogrzać konkretnego pomieszczenia, jak to czasem bywa w przypadku typowego kaloryfera.

Dodatkowo system ten jest bardzo łatwo sterowalny. Specjalny termostat można obsługiwać z użyciem WiFi po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, nawet jeśli nie ma nas w domu lub mieszkaniu możemy kontrolować temperaturę pomieszczenia i obsługę całego urządzenia. Ponadto całość jest bardzo prostym systemem grzewczym. Nie potrzebujemy dodatkowych kaloryferów czy innych przewodników ciepła. Montaż ogrzewanie podłogowego z użyciem folii grzewczej to także oszczędność energii elektrycznej. System ten nie zużywa jej bowiem wiele. Dodatkowo klient montujący tego rodzaju produkt ma pewność, że jest on wysokiej jakości i dostanie na niego gwarancją nawet na 30 lat. To nowoczesny system ogrzewania, który możemy zastosować w wielu rodzajach budynków, niezależnie od wysokości kondygnacji. System polecany jest jako nowoczesny sposób ogrzewania i proekologiczny system uzyskiwania energii cieplnej.

  Zlewozmywak – z ociekaczem czy bez?