Dlaczego warto stosować automatykę budynkową w swojej firmie?

Coraz popularniejsze staje się stosowanie nowoczesnej technologii w przedsiębiorstwie, aby zyskać większą kontrolę nad pracownikami oraz bezpieczeństwem w firmie. Nie wiesz, jakie rozwiązania warto wdrożyć? Świetną opcją mogą być systemy rejestracji czasu pracy czy też systemy do kontroli dostępu do budynku lub poszczególnych pomieszczeń lub stref. Przekonaj się, jakie korzyści zapewnia stosowanie tych rozwiązań i zastanów się, czy opłaca Ci się już teraz zainwestować w nie w swoim przedsiębiorstwie.

Jaką automatykę budynkową warto zastosować w przedsiębiorstwie?

Kontrola dostępu

Na samym początku koniecznie dowiedz się więcej na temat rozwiązania, jakim jest system kontroli dostępu. Od lat chętnie wdrażany jest w budynkach biurowych, ale też w obiektach rządowych, w bankach, szpitalach, szkołach, hotelach czy też w różnych obiektach handlowych.

Zazwyczaj kontrola jest możliwe poprzez wykorzystanie karty dostępu, a także zamontowanie w wybranych miejscach specjalnych czytników kart zbliżeniowych. Zastosowane tam oprogramowanie pozwala na otwarcie drzwi, dopiero gdy uprawniona osoba przyłoży kartę do czytnika. W wielu miejscach stosuje się też specjalne bramki lub kołowroty już po wejściu do budynku, przez które można przejść dopiero po ukazaniu aktywnej karty dostępu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć ryzyko przebywania w budynku niepowołanych osób.

Systemy rejestracji czasu pracy

Świetnym pomysłem, który pozwala kontrolować pracę osób, które zatrudniasz, są systemy rejestracji czasu pracy. To rozwiązanie sprawdzi się w dużych zakładach produkcyjnych, w biurowcach, ale też w małych firmach. Tego typu system możesz także bez obaw wykorzystywać w każdej branży – od przemysłu, po edukację, administrację, służbę zdrowia czy nawet różnego rodzaju firmy usługowe. Poza tym, podobnie jak rozwiązanie w postaci kontroli dostępu, także ten system pozytywnie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w firmie. W jaki sposób? Otóż masz dzięki temu znacznie większą kontrolę nad tym, kto i kiedy przebywa w budynku. Zmniejsza się w ten sposób ryzyko kradzieży czy wandalizmu. Po prostu zawsze wiesz, kto i w jakich godzinach przebywa w obiekcie.

  Co odstrasza kleszcze? Domowe sposoby na kleszcze

Absolutnym hitem okazują się również systemy rejestracji czasu pracy w warunkach zdalnych. W końcu coraz więcej firm decyduje się na otwieranie w 100% internetowych przedsiębiorstw, pracę zdalną lub hybrydową. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz sprawdzać produktywność pracowników oraz to, czy wywiązująywanie się ze swoich zadań. Znacznie ułatwia to również rozliczanie pracy zdalnej.

Dlaczego opłaca Ci się stosować automatykę budynkową? 

Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie. Możesz to osiągnąć na wiele sposobów, ale . zatrudnienie ochrony to dziś już za mało. Lepszą opcją jest np. uzyskanie kontroli nad tym, kto dokładnie będzie mógł wchodzić do konkretnych pomieszczeń czy stref w obiekcie. W tym właśnie niezawodna będzie kontrola dostępu. Wykorzystywanie nowoczesnej technologii to krok w kierunku zwiększenia produktywności i bezpieczeństwa w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Już wkrótce będzie to absolutny standard.

Przejmij większą kontrolę nad swoją firmą i już teraz zainwestuj w system, który realnie wpłynie na rozwój Twojego przedsiębiorstwa i zapewni mu należytą ochronę. Wybierz sprawdzoną i renomowaną firmę UNICARD, która oferuje automatykę budynkową.