Czy warto postawić na gotowy domek całoroczny bez pozwolenia?

Gotowy domek całoroczny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób lubiących wypoczynek na łonie natury, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Budynki do 35 m2 nie wymagają pozwolenia na budowę, a co za tym idzie — formalności związane z ich postawieniem są ograniczone do niezbędnego minimum.

Gotowy domek — co to w zasadzie oznacza?

Gotowe domki drewniane całoroczne często są określane mianem „pod klucz”. Co to oznacza w praktyce? Gotowy domek całoroczny pod klucz to taki, który nadaje się do natychmiastowego zamieszkania, bez konieczności przeprowadzania prac budowlanych czy remontowych. Takie domki drewniane całoroczne mają całe mnóstwo zalet. Nowi lokatorzy mogą się do nich od razu wprowadzić, oszczędzając w ten sposób sporo czasu i nerwów, które musieliby przeznaczyć na organizację i koordynację prac. Decydując się na kupno takiego domku można uniknąć bezpośredniego kontaktu z ekipą remontowo — budowlaną i pilnowania terminowych dostaw niezbędnych materiałów.

Uproszczone procedury czyli domki do 35m2 na zgłoszenie

Wolnostojące, parterowe domki drewniane całoroczne bez pozwolenia o charakterze indywidualnej rekreacji, których powierzchnia wynosi do 35 m2 można budować na samo zgłoszenie. Dotyczy to budynków przeznaczonych do okresowego wypoczynku, takich jak między innymi domki letniskowe. Na każde 500 m2 działki można postawić jeden taki dom. Gotowe domki całoroczne bez pozwolenia wymagają przygotowania zgłoszenia na budowę. Wypełnia się je na specjalnym formularzu, w którym wskazuje się miejscowość oraz numer działki, na której będzie się znajdował budynek, rodzaj, zakres oraz sposób wykonywania robót budowlanych (należy tu określić z jakich materiałów zostanie on wybudowany oraz podać jego parametry, takie jak między innymi powierzchnia zabudowy, wysokość czy kąt nachylenia dachu), instalacje wewnętrzne, w jakie budynek będzie wyposażony oraz termin rozpoczęcia prac.

  Jak podzielić pokój na dwa mniejsze? 14 pomysłów na podzielenie pokoju

Domek drewniany letniskowy pod klucz — czyli gotowe domki Meveline

Gdzie znaleźć solidnie wykonany, estetyczny gotowy domek letniskowy całoroczny? Szukając go, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą Meveline. To polski producent, które specjalnością są domki drewniane całoroczne bez pozwolenia. Co je wyróżnia? Gotowe domki całoroczne pod klucz od Meveline są budowane w technologii trwałego, sztywnego szkieletu stalowego i starannie ocieplone. Bogaty wybór dostępnych rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Największą popularnością wśród klientów cieszą się domki drewniane całoroczne do 35 m pod klucz z wykończoną i umeblowaną łazienką oraz kuchnią i meblami w pozostałych pomieszczeniach do samodzielnego wyboru.

Oferta Meveline obejmuje następujące modele domków drewnianych letniskowych pod klucz:

  • Veli — dom utrzymany w stylu nowoczesnej stodoły, z dwuspadowym dachem, elewacją z elementami blachy oraz dużymi przeszkleniami ściany szczytowej.

domekveliwstylunowoczesnejstodoly

  • Seva — dom o spokojnej, lecz nowoczesnej linii, z dwuspadowym dachem i urozmaiconą wzorniczo elewacją z subtelnymi elementami dekoracyjnymi.

domek-meveline-seva

  • Evelin — dom łączący styl nowoczesnej stodoły z prostą elewacją, dwuspadowym dachem i dużymi przeszkleniami ściany szczytowej.

domekevelinmeveline

  • Meva — dom o eleganckiej, prostopadłościennej bryle, z płaskim dachem oraz elewacją urozmaiconą wzorniczo i kolorystycznie.

domek-meva-meveline

  • Reva — model będący współczesną wersją domku holenderskiego, z niskim, dwuspadowym dachem i prostą elewacją.

domek-reva-meveline