Biurka dla studentów – przegląd dostępnych rozwiązań

Biurko jest dla studenta rzeczą niezbędną – przydaje się podczas nauki, pisania prac semestralnych i czasu wolnego. Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej mogą dać się we znaki, dlatego warto zadbać o dobry mebel. Podpowiadamy, jakich modeli szukać, by nie nadszarpnąć budżetu i wybrać najlepszy wariant!

Jak wybrać biurko dla studenta?

Podczas wyboru mebla powinno się zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i estetykę. Warto też zaznaczyć, że niższa cena nie musi oznaczać niższej jakości – tanie biurka też mogą być solidne i praktyczne. Przed dokonaniem zakupu trzeba przemyśleć, jak dużą przestrzenią dysponujemy i gdzie chcemy postawić mebel – nieodpowiednio dobrane biurko może utrudnić codzienne funkcjonowanie. Warto też zastanowić się, czy będzie z niego korzystać jedna, czy kilka osób. Istotne jest także, czy planujemy często je przewozić np. do akademika lub na stancję.

Mebel powinien wpisywać się w estetykę wnętrza, dlatego jeśli pokój urządzony jest w klasycznym stylu, lepiej nie wybierać do niego nowoczesnego modelu. Warto też zwrócić uwagę na proporcje pokoju – jeśli jest niewielki, to masywny mebel może go przytłoczyć. Wtedy lepiej wybrać małe i wąskie biurko.

Praktyczne biurko z szufladami

Biurko z szufladami i szafkami to standardowy model, który chętnie wybierają uczniowie i studenci. Jego niekwestionowaną zaletą jest duża ilość miejsca na książki, zeszyty i różne drobiazgi, które można przechowywać w zorganizowany sposób, co ułatwia utrzymanie porządku. Takie biurka mają stabilną konstrukcję, najczęściej wykonywane są z drewna lub płyty meblowej poddawanej laminacji. To niezwykle uniwersalny typ biurka, który jest dostępny w różnych wariantach – znajdziemy modele z większym blatem i kilkoma szafkami, ale też wersje kompaktowe z niewielkimi szufladkami. Takie funkcjonalne i małe biurko jest idealne do ciasnych pokoików w akademiku czy na stancji.

  Kuchnia loft - czym charakteryzuje się kuchnia w stylu loftowym?

Pojemne biurko z nadstawką

Biurko z nadstawką to nieco mniej oczywisty wybór, który warto jednak rozważyć. Jego nowoczesny wygląd sprawia, że pasuje do wnętrz industrialnych, minimalistycznych i eklektycznych. Takie biurka mają charakterystyczny wyeksponowany stelaż, najczęściej metalowe nogi i drewniane blaty. Nadstawka, czy specjalna półka, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca – można tam umieścić niezbędne przedmioty. Jednocześnie zyskujemy sporo przestrzeni pod biurkiem, np. na kosz lub pudełko.

W sklepach znajdziemy modele, które mają nawet 170 cm, są idealne do pomieszczeń z wyższym sufitem, ale równie dobrze możemy wybrać mniejsze biurko z nadstawką o wysokości 90 cm. Warto zaznaczyć, że tego typu biurka ma w ofercie Agata.

Wielofunkcyjne biurko z regulacją wysokości

Biurka z regulacją wysokości są na rynku nowinką, jednak zdążyły już zdobyć sporą popularność. Chociaż ten mebel jest nieco kosztowniejszy od wcześniejszych propozycji, jest to dobra inwestycja z kilku powodów. Właściwa postawa podczas pracy przy komputerze to coś, o czym dużo się mówi. Regulacja wysokości biurka w zakresie od ok. 72 cm do 120 cm sprawia, że z mebla może korzystać kilka osób o różnym wzroście. Poza tym ciekawą opcją jest możliwość pracy w pozycji stojącej. Według specjalistów wpływa to pozytywnie na nasze zdrowie. Z tej funkcji chętnie korzystają osoby pracujące zdalnie, ale będzie to też dobre rozwiązanie dla studentów, którzy dużo czasu spędzają przed komputerem.

Solidne biurko dla studenta przetrwa długie lata i po czasie przyda się również np. młodszemu rodzeństwu lub posłuży do pracy zawodowej.