Biały okap wyspowy

Do wszystkiego pasuje, jest uniwersalna i absolutnie ponadczasowa. Biel, najjaśniejsza z barw, nadaje aranżacji lekkości i klasy. Stanowi kapitalne tło da zabudowy meblowej w mocnych kolorach np. butelkowej zieleni, antracytu czy oberżyny. Równie dobrze wygląda w zestawieniu z meblami kontynentalnymi czy art deco. Dlatego biały pochłaniacz to wybór najbardziej uniwersalny ze wszystkich! Zwolennicy minimalizmu, miłośnicy konwencji glamour, wielbiciele stylistyki scandic – każdy znajdzie okap w bieli idealny dla swojego wnętrza.

Okap kuchenny, czyli daj się zaskoczyć!

Toporny, głośny, niemodny – takie skojarzenia ze sprzętami do pochłaniania oparów dawno odeszły już do lamusa. Dziś, na rynku okapów kuchennych, mamy bogactwo form, kolorów, rozmiarów i materiałów wykończeniowych. Producenci, np. polska marka Nortberg, doskonale łączą nowoczesny design z dopracowaną funkcjonalnością. Wśród sprzętów dedykowanych nad wyspę kuchenną znajdziemy wyciągi na linkach, ceramiczne, geometryczne, z relingami, z półką szklaną, z półką drewnianą, tuby… lista jest naprawdę długa. Biały okap wyspowy od Nortberg tworzy niezwykle bogaty wachlarz możliwości aranżacyjnych.

 

Tuba na początek

Najbardziej popularny okap okrągły ostatnich lat! Ceniony za minimalistyczny cylindryczny kształt i elegancką barwę. Model Cylindro, dostępny w połysku i macie, perfekcyjnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tube pasuje nad wyspę wykończoną spiekiem kwarcowym, naturalnym kamieniem, szkłem czy lamelami. W towarzystwie czerwonej cegły na ścianie, loftowego oświetlenia i surowego betonu, biały wyciąg ociepli całość. Ze szlachetnym marmurem oraz akcentami złota, stworzy równie harmonijną przestrzeń. Gdy w „sercu domu” panuje klasyka w postaci drewnianej zabudowy i antyków, tuba nada aranżacji nieco awangardowego klimatu. Słowem pasuje wszędzie.

okap wyspowy cylindro white

Okap czy lampa?

W portfolio polskiego producenta nie zabrakło również modeli o niebanalnym wyglądzie. Białe okapy ceramiczne ( np. Ceramic White lub Aztek White od Nortberg) swoim kształtem bardziej przypominają stylowe lampy niż urządzenia do pochłaniania. A jednak pozory mylą! Kunsztownie wykonane klosze zawieszone na eleganckich linkach olśniewają bezpretensjonalną elegancją, dlatego warto zestawić je z kamieniami szlachetnymi np. agatem, bazaltem, onyksem lub egzotycznymi gatunkami drewna np. iroko, teak czy merbau. W stylistyce minimalistycznej ceramiczny pochłaniacz również będzie na swoim miejscu dzięki prostej bryle i monochromatycznej kolorystyce.

  Świąteczne prezenty do domu w ofercie EMPIK

okap wyspowy ceramic white

Liczy się ROZMIAR

Duża, przestronna kuchnia otwarta na salon to również potrzeba perfekcyjnego pochłaniania tak, by zapachy przyrządzanych potraw nie „wędrowały” do strefy wypoczynkowej. Wśród oferowanych na rynku modeli, warto poznać z bliska kolekcję Metropolis. Urządzenia w rozmiarach, bagatela 120 cm, 150 cm i 180 cm, to fenomenalna powierzchnia pochłaniania, starannie przemyślane proporcje oraz bogaty wybór wariantów. Asymetryczny okap nad wyspę dostępny jest w wersji z relingami, z półką szklaną lub drewnianą, z relingami i uchwytami lub bez dodatków. Oczywiście można wybrać komin z lewej lub prawej strony. Oszczędna forma sprawia, że majestatyczny okap nie przytłacza aranżacji stanowiąc udany motyw przewodni „serca domu”.

okap wyspowy metropolis premium glass white matt

Wspólny mianownik - funkcjonalność

Białe okapy wyspowe, niezależnie od wzornictwa i użytych materiałów, łączą dopracowane parametry techniczne. Wszystkie urządzenia do pochłaniania, wśród nich te najbardziej popularne w rozmiarach 60 cm i 90 cm, są ciche, efektywne i energooszczędne. Wyposażone w wysokowydajną turbinę o mocy 850 m³/h genialnie pochłaniają opary kuchenne i cząsteczki tłuszczu. Blat roboczy oraz wyspę kuchenną dobrze doświetla oświetlenie LED SMD, z kolei bezproblemową obsługę zapewnia elektroniczne sterowanie, pilot oraz timer. Dla miłośników ciszy w kuchni, dostępne są innowacyjne rozwiązania w postaci turbiny zamontowanej poza kuchnią, na dachu budynku bądź na elewacji. Okap pracuje, ale go nie słychać!

Biały okap wyspowy to perfekcyjne połączenie funkcjonalności z efektownym designem. Pełne finezji i subtelnego charakteru zbudują atmosferę Twojej kuchni. Oto wybór, który zostanie z Tobą na dłużej.