Basen stelażowy 366x76 – dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne? Sprawdzamy!

Wraz z nadejściem lata wiele osób rozpoczyna poszukiwania idealnego sposobu na orzeźwienie i relaks w upalne dni. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest basen stelażowy o wymiarach 366 x 76 cm. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Sprawdzamy!

Basen stelażowy – dlaczego jest lepszy od zagłębionego w gruncie?

Basen stelażowy to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego basenu – nie wymaga ani dużego obszaru na działce, ani sporych nakładów finansowych. W rzeczywistości już za niewielką kwotę można kupić funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu model, który posłuży przez wiele lat. Dodatkowo do montażu basenów stelażowych nie trzeba wynajmować profesjonalnej ekipy, co jest konieczne w przypadku basenów zagłębionych w ziemi. Przy modelach stelażowych wystarczy jedynie trochę cierpliwości i postępowanie zgodnie z instrukcją. Również demontaż takiego zbiornika jest dziecinnie prosty. Chcesz przenieść basen w inne miejsce lub zwolnić zajmowaną przestrzeń? Nie ma problemu! Wystarczy opróżnić basen, złożyć go i przenieść gdziekolwiek chcesz. Prawda, że proste?

Za wadę basenu stelażowego można uznać mniejszą trwałość niż w przypadku modelu wykonanego z betonu lub innych podobnych materiałów, ale jest to rekompensowane łatwością w rozkładaniu, składaniu, transportowaniu i przechowywaniu.

Basen Bestway, basen stelażowy 366x76 cm i inne modele znajdziesz na baseny-dollo.pl

Baseny stelażowe 366 x 76 cm – dlaczego są tak popularne?

Omawiany model basenu ogrodowego ma kształt okrągły oraz imponującą pojemność wynoszącą aż 6473 litry. Dzięki solidnemu stelażowi, który zapewnia stabilność, zbiornik może być napełniony nawet do 90% swojej pojemności! Jest wykonany z trwałego materiału – wytrzymałego PVC – i ma powłokę antykorozyjną, która poprawia jego trwałość.

  Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziewczynki?

To jednak nie wszystko. Model jest również odporny na przebicia – bez problemu może być użytkowany przez całą rodzinę. Basen o wymiarach 366 x 76 cm oferuje zarówno przestrzeń do pływania, jak i komfortowy odpoczynek. To odpowiedni rozmiar dla dorosłych, którzy chcą się zrelaksować po ciężkim dniu oraz dzieci, które kochają pluskać się w wodzie. Warto jednak pamiętać, że basen o takich gabarytach może być niewystarczający dla wyższych osób oraz tych lubiących aktywne korzystanie z wody.

Rozmiar basenu pozwala na umieszczenie go w ogrodzie nawet o niewielkiej powierzchni. Jest to idealny kompromis dla rodzin posiadających ograniczoną przestrzeń na działce.

 

Basen w zestawie z niezbędnymi akcesoriami

Ile kosztuje basen stelażowy 366x76 cm?

Basen stelażowy 366 x 76 cm to ekonomiczna opcja – podstawowy wariant kosztuje ok. 649 złotych i w skład zestawu wchodzą: basen, pompa filtrująca, filtry do pompy, zaciski do pompy, węże do pompy oraz instrukcja w języku polskim. Zwiększając nieco budżet, można otrzymać dodatkowe akcesoria:

  • siatkę do pompy,
  • chemię basenową,
  • dozownik chemii,
  • zestaw łatek naprawczych,
  • termometr basenowy,
  • siatkę do wyławiania nieczystości,
  • kółko dmuchane,
  • pokrywę basenową,
  • matę pod basen.

Korzyścią z zakupu zestawu jest to, że wszystkie niezbędne przedmioty są dostarczane w jednym pakiecie. Dzięki temu nie trzeba dokonywać oddzielnych zakupów i szukać poszczególnych elementów osobno. Zestawy zazwyczaj są również zoptymalizowane pod względem kompatybilności, co oznacza, że wszystkie akcesoria są dobrze dopasowane do basenu.